Menu

Vyhledávání

< návrat zpět

Secí stroj

 

 Secí stroj AMAZONE ED 602 Contour:

Secí stroje pro přesný výsev AMAZONE ED jsou  použitelné pro více druhů plodin. Vyznačují se vysokým výkonem, unikátní přesností a velkou spolehlivostí při optimální kvalitě práce

 Základní technická data:

 -         pracovní záběr 6 m (8 řádků)

-         přepravní šířka 3 m – sklopné, nesené v tříbodovém závěsu

-         maximální počet secích agregátů – 8/12 ks

-         podtlakový systém jednocení zrn s optickou kontrolou každé výsevní sekce

-         vzdálenost zrn v řádku – variabilní od 3,1 cm do 86,9 cm

-         objem centrálního zásobníku na hnojivo 1100 l

-         variabilní dávka hnojiva od 50 kg do 550 kg/ha

 

Secí agregát CONTOUR:

 Secí agregát AMAZONE Contour se skvěle hodí k setí s obděláváním půdy, mulčovacímu setí a také k přímému setí. Vynikající vlastností je nízko položený jednoticí kotouč s výškou pádu zrna pouze 140 mm. Konstrukce secích botek, které tvarují secí brázdu je velmi promyšlená, téměř neobsahuje organický materiál a vytváří zpevněnou kuželovou brázdu. Tím se získají optimální podmínky pro dobrý výsev a vzejití osiva!Secí agregát Contour je veden pomocí podélně orientované tandemové nápravy, která se opírá o přítlačné kolo, umístěné po straně jednotky a vzadu o V-kola nebo o kolo s pryžovou obručí. Nerovnosti povrchu pole tak mají výrazně menší vliv na klid chodu agregátu. Velké hroudy nezpůsobují poskakování agregátu, tento je měkce přejíždí. Jednotka dobře kopíruje povrch, proto jsou rozdíly v hloubce setí, ke kterým by mohlo dojít díky nerovnostem pozemku, minimální. Přední přítlačné kolo slouží jako kolo vodicí. Je záměrně umístěno na jedné straně, aby půda kterou vyhodí hnojicí botka nezpůsobovala nežádoucí pohyby agregátu. Díky zavěšení v podélné tandemové nápravě se agregát optimálně přizpůsobuje povrchu pozemku a navíc si při vysoké pojezdové rychlosti a nerovném poli zachovává klidný chod. Oba tyto faktory vedou ke stejnému sponu řádků a přesné hloubce výsevu! Rozdělení hmotnosti na obě přítlačná kola v podélné tandemové nápravě lze nastavit. Podle stavu a půdních poměrů vždy lze stanovit požadovaný pracovní rozsah.

   Podtlakový systém jednocení zrn – přesné a spolehlivé:

Vlastní setí spočívá v principu ventilátorem nasávaného vzduchu. Poskytuje značné výhody, protože jednocení zrna probíhá mechanicky pomocí kartáčku téměř nezávisle na pojezdové rychlosti a na tvaru zrna. Zvláštnost secích strojů pro přesný výsev AMAZONE spočívá v jednoticích kotoučích. Podtlak vzduchu bezpečně přitahuje zrnka do otvorů v kotouči, který je pak přivádí ke kartáčku. Otvory plní zároveň funkci míchadla. Vyčnívají nad povrch kotouče a tvoří tak jakýsi řetízek, který pohybuje osivem v zásobníku. Otvory mají kuželovité vrtání, a proto je nemohou části zrna ucpat. Přesah otvoru nad jednoticím kotoučem zajišťuje, že zrno opustí kotouč, aniž by se dvakrát dotklo kotouče. Toto je mimořádně důležité pro přesnost výsevu. Stírací technika AMAZONE je lehce ovladatelná snadnonastavitelná. Pouhých 5 stupňů stačí k dosažení optimálního výsevku pro příslušný druh osiva. Nanastavení kartáčku prokazatelně nemá vliv tvar zrna a pojezdová rychlost. 85 % všech odrůd kukuřice dostupných v současné době na trhu lze jednotit s jedním a tím samým nastavením kartáčku! Do dávkovací komory je velmi dobrý přístup, stejně tak k optickému snímači. Dojde-li k poruše, tzn. Odchylka od nastavení je větší než 10%, zobrazí terminál chybové hlášení.

 

Dávkování hnojiva  -centrální zásobník hnojiva:

 Pohon dávkovače hnojiva wort gelöscht probíhá plynule, pomocí osvědčené převodovky AMAZONE. Z vnější strany stroje pohodlně nastavíte libovolnou dávku bez výměny řetězového kola. Lze nastavit dávku od 50 do 550 kg/ha.Jednodisková hnojcí radlice se díky velkému průměru hodí zejména pro podmínky setí do mulče. Není vybavena stíracími prvky, a proto se i v extrémních situacích otáčí bez ucpání. Disk z nástrojové oceli je vysoce odolný vůči opotřebení. Centrální zá na hnojivo má objem 1100 l, je mimořádně promyšleně uspořádáný z hlediska těžiště. Sklopná krycí plachta spolehlivě chrání před deštěm, a také prachem z hnojiva, který vzniká při plnění plnícím šnekem. Zásobník je pohodlně přístupný zepředu i zezadu. Také dávkovací prostor je spolehlivě chráněn před deštěm, venkovní vlhkost tak neovlivňuje přesné dávkování.

 

 Rámová konstrukce – sklopná do 3m šířky:

 Rámy secích jednotek jsou konstruovány podle nejnovějších požadavků s promyšlenou konstrukcí.Hnací kola jsou umístěna před rámem, nebrání tak umísťování secích agregátů na profilovaném rámu. Proto mohou být splněny nejširší požadavky na různé uspořádání řádků. Pojezdová kola mohou být nastavena podle rozchodu kol traktoru a pohybují se tak na dobře zpevněném pruhu půdy. Klidný chod stroje a nepatrný prokluz kol se příznivě projevuje na výsledku práce.

Konstrukce profilovaného rámu umožňuje velmi snadné posouvání agregátů po rámu, např. při přestavbě z kukuřice na cukrovou řepu. AMAZONE vsadila na paralelogramovou techniku skládání. Je mimořádně nenáročná na údržbu a mátu výhodu, že umožňuje sklápění agregátu v klínechpole během jízdy. Přitom se současně vypne secípohon. Toto je ideální řešení pro profesionální práci.Optimální provedení rámové koncepce nijak nezvětšíkonstrukční délku.